Jak si vybrat stavební parcelu v Praze?

Rozhodli jste se s rodinou, že si postavíte dům u Prahy? Prvním a velice podstatným krokem je výběr pozemku. Kvalitních a vhodných pozemků pro stavbu domu není mnoho. Takže se připravte na to, že byste měli začít hledat s předstihem.

Vytvořte s rodinou kompromis

Young couple sigining renting contract

Rozhodli jste se, že si necháte postavit dům a už hledáte v inzerátech zn. prodej pozemků? Přibrzděte!

Stavbu domu, a tedy i výběr pozemku, je nejdříve nutné probrat se všemi členy rodiny.

Čím více členů, tím více názorů a požadavků. Zásadní je samozřejmě vybrat přibližnou lokalitu. V případě Prahy, ale i dalších měst bude důležité, jak daleko od města by měl dům stát. Pro někoho je přípustných pár kilometrů, pro někoho třeba i 30 kilometrů. A zde se dostáváme k jedné velmi důležité věci.

Než si vyberete lokalitu, a začnete hledat prodej pozemků Praha, zjistěte si, jaká je dopravní dostupnost do města. Vy máte nejspíš auto, takže nebudete mít problém ani s delší vzdáleností. Ale myslete na děti, které budou nejspíš odkázány autobus.

Domluvit byste se měli i na velikosti a tvaru pozemku. Možná, že vaše manželka bude chtít mít na zahradě záhony nebo skleník. Děti mohou zatoužit po bazénu. Podle toho byste měli vybírat i pozemek. Důležitá je také orientace pozemku ke světovým stranám.

Poznejte okolí vašeho budoucího domova

Po debatě s rodinou a vytvoření nějaké základní představy přichází na řadu hledání. Stačí si zadat do vyhledávání na internetu pozemky Praha a můžete začít. Jestliže nemáte čas, můžete oslovit realitní kancelář.

Až si pojedete pozemek prohlédnout, nehleďte jen na velikost a tvar. Podstatné je také to, zda je pozemek rovný nebo ve svahu. Projděte si i okolí. Není v blízkosti rušná silnice, železnice nebo továrna? Také si zjistěte, jestli je v okolí to, co nutně potřebujete. Pro někoho to může být obchod, školka nebo hřiště, pro jiného restaurace, pošta nebo banka.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera