Jaké kreativní ruční tvoření jste ještě nevyzkoušely?

Máte rádi drobné ruční tvoření? V tom případě byste neměly opomenout techniku jménem scrapbooking. Tato metoda totiž dává všem, kdož mají velkou představivost a chuť tvořit náplň na každé volné odpoledne či víkend. Scrapbooking metoda spočívá v lepení, stříhání a dekorování papíru. K nám technika přišla z Anglie, ale jistě jste se s ní mohly setkat i v jiných zemích, je totiž oblíbená široko daleko. Na výrobu nepotřebujete pro začátek nic složitého. Stačí základní kartonový papír, zbytky barevného i vzorovaného papíru, stuh, stužek a malé drobné dekorace jako zbylé korálky, knoflíčky, drobnosti z cest apod. S tímto klidně vystačíte na první tvořeníčko. Ale co vlastně budete vyrábět?

Co Vás čeká?

S technikou scrapbooking můžete vyrobit své nádherné scrapbook album jako památku na všechny ty kouzelné dny, které prožíváte. Nebo také použít scrapbooking pro výrobu kalendáře, obrázků na zeď strohé pronajaté kanceláře či ozdobit, vyrobit krabičky na malé drobnosti pro své známé. Přání a přáníčka, pozvánky na Vaši párty a mnoho jiného. Opravdu jakmile proniknete do tajů scrapbookingu, otevřou se Vám hranice a budete zdobit a zdobit. Nebojte se k práci přizvat i děti, tuto metodu si také rychle osvojí. Tak a teď honem, vyzkoušejte své první dílko.

První výtvor

Pro začátek než poznáte, jak která část bude držet, bude správně ozdobena, je dobré vše promyslet. Chcete-li například vytvořit podklad na fotografii, je dobré si ji připravit k práci. Na základní karton položte foto do míst, kde chcete, aby vynikla a pak doplňte ostatními věcmi. Vrstvěte, dekorujte podle libosti. Scrapbooking je nádherný v tom, že i na oko nesourodé materiály, styly a dekory papírů se zde spojí v jeden úžasný celek. Jakmile máte dostatečnou představu o hotovém díle. Přejděte k lepení samotnému. Tak, jak jste si vše rozmysleli, se vše připevní lepidlem na základní karton. Nezapomeňte ani na detaily, jako jsou ozdobný nápisy, titulky k fotografii či třeba vlepení drobných upomínkových předmětů. To bude ta správná tečka za zhotovením osobitého dílka.

Mnoho nápadů na další tvoření

Pokud Vám první výtvor nadchl a rádi byste se o scrapbookingu dozvěděli více, zabrouzdejte na stránky oficiálního scrapbook eshopu, který se technice věnuje. Zde najdete mnoho razidel, razítek, šablon a ozdob pro práci. Jsou zde uvedeny jak základní materiály pro ruční výrobu. Barevné, jednobarevné čtvrtky a papíry i papíry roztodivných dekorů. Nůžky, lepidla a jiné pomůcky pro tvoření. Pro ty, jež scrapbooking pohltí je zde k dostání opravdu zajímavé zboží k práci. Čeká Vás embossování, krakelování, razítkování… a tak a tak dál.  Zdobení kovovými ozdobami, korálky, kamínky, propisoty a svorky. Ano to vše nemohu vyjmenovat. Scrapbooking je tak rozmanitý, že s ním vytvoříte díla všech motivů. Úžasné razítka a podkladové papíry dají vzniknout moderním i vintage stylu.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera