Kdy je nejlepší období na prodej nemovitosti?

Nemovitosti se prodávají a kupují celý rok. Je ale období, kdy se prodávají lépe. Tím obdobím je jaro. Paradoxně je to také čas, kdy jsou nemovitosti nejdražší. A za jak dlouho byt nebo dům prodáte? U bytů počítejte s měsíci, u domů to můžou být i roky.

Kdy se prodávají nemovitosti nejvíce?

Rodinný dům

Rodinný dům

Přemýšleli jste někdy o tom, jestli existuje správné období pro prodej nemovitosti? Během roku opravdu je období, kdy se nemovitosti prodávají lépe.

Jedná se o jaro. Proč? Po chmurné zimě přicházejí sluneční paprsky a byty jsou jimi krásně prosvětlené.

O výběru nového domova často rozhodují také emoce. Je přirozené, že si koupíte byt, ve kterém se dobře cítíte. Prodej a nákup nemovitosti bude prostě mnohem jednodušší, když vám pomůže slunce, které zvedne po zimě náladu úplně každému.

Zajímavý je ovšem fakt, že na jaře bývají byty také nejdražší. Jestliže chcete ušetřit, měli byste se tedy ke koupi nemovitosti rozhoupat už v zimě.

Za jak dlouho se nemovitost prodá?

To je velmi ošemetná otázka a budou s tím určitě souhlasit všichni realitní makléři. Záleží na mnoha faktorech – region, stáří, stav, velikost nebo cena. Byt je možné prodat do tří měsíců, ale může to být samozřejmě mnohem delší doba.

Naopak, když budete mít štěstí, můžete ho prodat i za pár týdnů. U domů je situace odlišná. Pokud se vám podaří prodat dům v řádech měsíců, budete mít opravdu kliku. Počítejte ale spíše s tím, že prodej domu je záležitost několika let.

Jaké byty se prodávají nejlépe?

Jak už bylo napsáno, byt se obvykle prodá asi za 3 měsíce. Platí ale, že menší byty se prodávají rychleji, protože je po nich veliká poptávka.
Malé byty Praha a Liberec jsou obzvlášť oblíbené. Rychlý prodej můžete čekat i u hodně velikých bytů, kterých není v nabídkách realitních kanceláří mnoho.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera