Jak se vyhnout stresu při nákupu s dětmi?

Na nákupy musí někdy každý z nás. A pokud máme děti, jsou pro mnoho z nás nákupy zdrojem stresu a nervozity. Je možné se tomu vyhnout? Samozřejmě, že nejjednodušší by bylo nechat děti u babičky a v klidu vyrazit na nákup, kde nás nikdo nebude rušit, nikdo nebude utíkat ani vyžadovat spoustu drobností, které nakonec stojí velké peníze. Ale ne každý má babičky a ne všechny babičky mají vždy čas.

Zkusme se řídit několika radami a ušetřit nervy sobě i dětem.

Nenakupujte ve špičce

Pokud vyrážíte na nákup s dětmi, zkuste se vyhnout nákupní špičce, kdy se lidé vracejí z práce. V obchodě, který není přeplněný a kde nebudeme stát dlouhou frontu u pokladny, bude nákup pro nás i pro děti příjemnější.

Zabavte děti

Vezměte dětem do obchodu oblíbenou hračku, nákup lépe uteče jemu i vám.

Zapojte děti do nákupů – větší děti získají pocit důležitosti, pokud vám budou moci s nákupy pomáhat, vybírat a „poradit“ vám s tím, co koupit, co bude všem chutnat.

A určitě všichni víme, že i obyčejný rohlík dokáže zejména menší děti na nějakou dobu zabavit velmi dobře.

Připravte děti na nákup

I děti chtějí vědět, co se bude dít a je pro ně příjemné, pokud je zapojíte do plánování času a připravíte je na to, že pokud vydrží na nákupu, budou si potom moci hrát, jít na dětské hřiště, dát si nějakou dobrotu, kterou si koupí.

Využijte dětské koutky

Spousta obchodů již nabízí možnost hlídání v dětských koutcích. Pokud je dítě samostatné a zvládne bát bez rodičů je to jedno z nejlepších řešení. Vy si v klidu vyřídíte všechny nákupy a dítě se zabaví a pobaví podle svých představ.

Velkou výhodou jsou i přebalovací místnosti a prostory na kojení, které usnadňují nákupy i s těmi nejmenšími dětmi.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera