Nejlepší je investovat do dobrého pozemku

Toužíte po tom vlastnit pozemek někde ve městě nebo za městem? Můžete si na něm postavit třeba chatku a časem i dům nebo máte s pozemkem zcela jiné záměry. To je jen a jen na vás. Ve všech případech je ovšem základem koupě dobrého pozemku. Na co se zaměřit?

Nahlédněte do územního plánu

Plány

Plány

Najděte si na internetu prodej pozemků a až se vám nějaký zalíbí, měly by vaše první kroky směřovat pro územní plán města nebo obce.

Najdete ho na příslušném stavebním úřadě, kde vám můžou pomoci i jeho pracovníci.

Máte možnost se dozvědět mnoho důležitých informací. Zeptejte se na rozvoj obce, zda se neplánuje v blízkosti dálnice, výstavba továrny i na to, zda je váš vysněný pozemek vůbec stavební.

A co inženýrské sítě?

Ověřte si také možnost napojení na inženýrské sítě. Jestliže se bude pozemek nalézat v památkové zóně nebo ochranném pásmu energetických rozvodů, může nastat problém.

Dejte si pozor také na stavební uzávěru, což je území, kde dům zkrátka nepostavíte. Pozemek, který je vybaven kanalizací, vodovodem, přípojkou zemního plynu, rozvodem elektřiny a telefonní sítí, pro vás znamená mnohem menší budoucí investice. Zasíťování si hlídejte všude. Ať se jedná o prodej pozemků Praha nebo o vesnici.

Vyhovuje vám velikost pozemku?

Rozloha pozemku také hraje svou roli. Realitní makléři upozorňují, že pokud toužíte po bazénu, zahradě, sadu nebo tenisovém kurtu musíte tomu přizpůsobit jeho velikost. Ale nezapomeňte na to, že čím větší pozemek, tím více práce.

Pokud chcete koupit malý pozemek, protože nemáte příliš peněz, musíte znát pravidla pro stavbu domu. Podle zákona pozemek nelze zastavět celý. Dům musí stát minimálně dva metry od hranice pozemku a tři metry od cesty. Vzdálenost od sousedního domu je také určena zákonem a činí sedm metrů.

Ohlídejte si i přístup na pozemek. Je přístup k vašemu pozemku přes soukromou parcelu? Potom si zjistěte, kdo je majitelem a jak je přístup k vám právně řešen.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera