O nemovitost už se nemusíte při pronájmu nebo prodeji bát

Chcete si zařídit vlastní bydlení, ale nejste si jisti, že celý proces zvládnete? Uvažujete nad koupí nebo chcete pouze do pronájmu? Při koupi nemovitosti je nutné hlídat spoustu věcí zároveň. A bohužel se ne vždy setkáte se solidním prodejcem. Vše lze ale vyřešit velmi jednoduše. Díky hlídači katastru nemovitostí budete mít přehled o každé změně. Při nákupu nebo pronájmu nemovitosti vás tak nic nepřekvapí.

Koupě nebo pronájem?

Realitní makléřka

Realitní makléřka

Vlastní bydlení je velmi lákavé. Nemusíte se obtěžovat s protivnými sousedy a peníze investujete pouze do vlastního.

Jste ale na takový závazek připraveni. Můžete si to nejdřív vyzkoušet na nečisto.

Pronájem domu vám může vyhovovat i dlouhodobě. Pokud nechcete sami stavět, ani nemáte v plánu investovat tolik peněz.

Domy k pronájmu najdete mezi inzerovanými nabídkami celkem často. Není už totiž nic vzácného. Když vám byt nestačí a chcete mít nejen větší prostor, ale třeba i zahradu, může to být ideální řešení.

Pozor na podvodníky a pochybné nabídky

Trh nemovitostí je složitý systém. A jednotlivé nabízené nemovitosti v různém stavu. V inzerátech je jasně dané, které informace tam musí být uvedeny.

Jenomže podvodníky neodradí téměř nic. Pokud se jim chcete vyhnout a ušetřit vlastní peníze, vše si pohlídejte. Hlídač katastru nemovitostí je přesně takovým nástrojem, který vám může být užitečný.

U každé nemovitosti totiž hlídá všechny změny. Kromě současných věcných břemen nebo zástavního práva se tam objeví každý pohyb. Pokud by tedy v průběhu prodeje bylo jinak, rychle to odhalíte.

Na co si dát pozor?

Než se rozhodnete pro konkrétní dům ke koupi. Důkladně si prostudujte všechny dostupné informace. A to nejen v inzerátu, ale i osobně.

Nemovitost si pořádně prohlídněte, vyptejte se majitele nebo jednatele na všechny detaily. Kromě toho prozkoumejte i okolí. Prodej domu Praha nemusí být riskantní.

Ale je důležité, abyste k němu přistupovali zodpovědně. Katastr nemovitostí vám poslouží dobře. Najdete tam i jméno a adresu majitele. Nikdo vás nenapálí.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera