Raclette grily – připravte pro hosty pohoštění netradičně

Stále více lidí se v poslední době vrhá na vaření a pořádá pro své známé a kamarády párty, na kterých podává různé gurmánské speciality. Jednou z originálních a méně známých metod co naláká hosty a potěší jejich chuťové pohárky je i novinka - raclette grilování.

Raclette je původem švýcarské jídlo, jehož základem je tučný kořeněný sýr. Ten se připravuje ve spodní části raclette grilu na lopatkách, pomocí kterých se i nandává na talíře. V horní části grilu se připravují přílohy jako je zelenina, brambory, pečivo nebo maso. Protože raclette grily se vyrábějí jako elektrické, posezení u nich mnohdy připomíná přípravu fondue a poskytuje tak příležitost ke kvalitnímu gurmánskému zážitku, který si můžete dopřát i doma.

Na trhu je mnoho raclette grilů ve všech cenových kategoriích. Koupit raclette grily můžete nové i v bazaru. Jsou zde levné i dražší a luxusnější varianty.
•    Mezi nejlevnější patří gril od firmy Tristar, manuální elektrický gril příkonem 500W, se čtyřmi lopatkami a kamennou varnou zónou. Tento gril koupíte za pouhých 489,-Kč.
•    Za 1850,-Kč pořídíte gril Steba, který  je vybaven plynule nastavitelným termostatem, příkonem 1200W, lávovým kamenem a čtyřmi lopatkami.
•    Mezi luxusní analogové grily patří gril od firmy Rommelsbacher, na kterém budete zdravě grilovat díky nepřilnavému povrchu, na nějž není nutné používat olej. Samozřejmostí je i plynulá regulace teploty. Tento gril má velmi originální šestiúhelníkový design a patří mezi ty nejdražší, koupit jej můžete za 3500,- Kč.
•    Zajímavý design má i gril JATA GT 402. Navíc je vybaven terakotovou ručně vyráběnou grilovací deskou, která dodá připravovaným potravinám jedinečnou přírodní chuť. Deska je připevněna na nerezovém podstavci a v dolní části grilu najdete 4 lopatky na přípravu sýra. Gril má příkon 1200W a je k dostání za 1800,-Kč.

Pokud vyberete raclette gril a chystáte se pro své přátele uspořádat párty, na které ho předvedete, nemusíte čekat na hezké počasí. Na tomto raclette grilu se dá jídlo připravovat bez problému i doma. Doma i na zahradě bez velké přípravy, bez nutného dlouhého úklidu snadno připravíte zajímavý způsob stolování. Základem pokrmů by měl být tučný kořeněný sýr Raclette, můžete ale použít i jiný kvalitní tučný polotvrdý sýr ementálského typu. Jako příloha se vždy podávají brambory vařené ve slupce. Na Raclette party připravte různé přílohy, zeleninu, houby, uzeniny, maso – které nakrájíte na tenké plátky a každý host si tak bude moci připravit to, co mu nejvíce chutná. Na stůl připravte olivový i klasický olej, omáčky, dipy, dochucovadla a saláty a užívejte si zábavu společně se svými přáteli. Každý by měl mít k dispozici nářadí a nádobí a získat tak možnost, připravit originální chuť pokrmu.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera