Zumba – tanec který zaručí dobrou náladu i sexy tělo

Jestli milujete tanec, hudbu a chcete zhubnout, vytvarovat své tělo, nebo máte ztuhlé tělo ze sezení v kanceláři je tou pravou volbou pro vás právě ZUMBA. Na rozdíl od aerobicu je mnohem uvolněnější, instruktoři na vás nekřičí povely, ale pouze vás navádí, jak tancovat na rytmickou a veselou hudbu.

Zumbu přivedl na svět instruktor aerobicu Beto Perez, který na svých hodinách využil latinskou hudbu a inspiroval se latino tanci. Zumba je jedna velká party, při které je hlavním prvkem hlasitá hudba, na jejíž rytmus tanec reaguje. Instruktor místo povelů používá neverbální pokyny. Velkou výhodou je i to, že u této aktivity neexistují výkonnostní stupně. Hodiny jsou otevřené a přidat se může vlastně kdokoli a kdykoli. Samozřejmě, že ne hned od začátku Vám vše půjde hladce, jestli máte zkušenosti s latino tanci, bude to pro vás samozřejmě velká výhoda, ale i ty které navštíví hodiny zumby bez přípravy brzy podlehnou jejímu kouzlu.

Co je zumba
Zumba funguje jako aerobní přerušovaný trénink, který díky střídání rychlých a pomalých rytmů vede k velmi účinnému spalování tuků (podle toho, jak vehementně budete tančit, se může jednat o 300 – 1000 kcal). A za zmínku stojí i to, že díky využívání latino prvků se efektivně posiluje stabilizační systém páteře a to vám pomůže od bolestí páteře a povede k lepšímu držení těla. Tímto způsobem zlepšíte držení těla, zbavíte se celulitidy i pomůžete hubnutí.

Druhy zumby
Lekce zumby trvá 60 minut a v jejích modifikacích si vybere jistě každý. Pro běžné tanečníky jsou určeny lekce Zumba Basic, kde se setkáte s prvky salsy, curia, reggeatonu a merenge, v levelu 2 (podle úrovně instruktora) se potom repertoár tanců rozšíří o belly dance, sambu, tango a flamenco. Pro seniory, cvičence s nadváhou a těhotné ženy je určena zumba Gold. Pro tuto skupinu je vhodná i Aqua zumba – díky cvičení ve vodě nejsou pohyby tolik namáhavé na kloubní systém. Pokud chcete nejen tančit, ale i posilovat, bude pro vás ideální zumba Toning – posilovat budete s malými chrastícími činkami. Pro děti od 4 – 12 let je potom určena Zumbatomic, při které jsou lekce zkráceny na 45 minut a jsou omezeny smyslné taneční prvky. Cena lekcí zumby se pohybuje okolo 100,- Kč, tedy není nedostupná. Tak hurá do cvičení tancem, jistě v okolí Vašeho bytu najdete mnoho studií, kde ji můžete vyzkoušet.

foto thaifit.cz

foto: thaifit.cz

Oblečení pro tanec
Jestliže jste si vybrali typ, který vám bude nejvíc vyhovovat, můžete vyrazit na nákup oblečení. Oblečení na zumbu se vyznačuje výraznou barevností. Musí být pohodlné, nebránit v pohybu a dobře odvádět pot.  Je důležité volit kvalitní pružné materiály. Nejčastěji se nosí dlouhé rovné kalhoty z elastického šusťáku s kapsami a barevnými pásky, které vlají do rytmu tance. Pokud je vám na cvičení příjemnější přiléhavé oblečení, klidně oblečte elastické legíny nebo minišortky. Topy a trička mohou být v kratší délce nad pupík, ale hlavně musí být pohodlná, i když v tělocvičnách dobře funguje klimatizace při pohybu se jistě zapotíte. Důležité jsou i boty, by měly mít pevnou patu a dobře sedět.

Dobrá nálada zaručena
Zumba je velmi veselá a všem tanečníkům díky uvolňování zlepšuje i psychickou pohodu. Mezi tanečníky vznikají nová přátelství a většina fitness studií, kde se zumba tančí, pořádá zumba víkendy nebo dovolené. Zumba nebude pouze cvičení, ale stane se i příjemným trávením volného času. A pokud se chcete podívat, jak se zumba tančí profesionálně a zažít pravou latino atmosféru, vyrazte v listopadu na Lipno – bude se zde konat zumba maraton, na kterém povedou lekce tři instruktoři ze tří států.
Zumba není jedinou možností, která spojuje tanec a možnost zhubnout a zformovat postavu.
Další možné taneční sporty jsou i Fortess, fitjazz,  Port De Bras. Ale o těch se dozvíte zase příště…

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera