Zvažujete koupi bytu v Praze jako investici?

Přemýšlíte nad investicí do své budoucnosti, ale zatím nevíte, jakým směrem se zaměříte? Investice jsou různého druhu, můžete investovat do cenných papírů nebo třeba do nemovitostí. Takový investiční byt může být dobrým vedlejším příjmem. I tak to ale může být risk, když s tím nemáte dostatek zkušeností. Budete kupovat byt nebo dům? Hotově nebo na úvěr? Nechte si poradit, ať je koupě investičního bytu, tou pravou investicí pro vás.

Pořídit si byt nebo dům?

Nemovitost na investici

Nemovitost na investici

Na začátku rozhodování je důležité vědět, jak velkou finanční investici hodláte poskytnout.

Dům vás finančně vyjde daleko dráž a to nejen na začátku. Průběžná údržba, nečekané výdaje při poruchách apod.

Byty Praha pro vás navíc mohou být lákavější cestou. Už jen z toho důvodu, že jeden byt pronajmete snadněji než celý dům. Záleží také na tom, zda chcete koupit starší nemovitost, nebo se porozhlédnete mezi novými developerskými projekty. Rekonstrukce jsou další náklady navíc, se kterými budete muset počítat.

Jaký byt zvolit?

Byty k prodeji najdete různé. Při výběru však přemýšlejte do budoucna. Kromě finanční zátěže zvažte např. lokalitu bytu.

Atraktivní lokalita a nový stav nemovitosti by pro vás znamenal vyšší budoucí zisk a nové byty v Praze splňují obojí. Záleží také na účelu pronájmu.

Můžete totiž zvážit také komerční pronájem. O kancelářské prostory je zájem neustále. A krom toho může být nájem i vyšší. V každém případě ale pečlivě volte nájemníky.

Jak správně koupit?

Jak budete nemovitost platit? Máte dostatek hotovosti nebo uvažujete o úvěru. Úvěr může být v tomto případě lepší variantou. Příjmy z budoucích nájmů vám ho totiž hravě zaplatí.

A vaše hotovost se vám bude hodit určitě i jinde nebo si ho ji raději nechte pro horší časy. Byt k pronájmu můžete koupit od soukromého majitele, nebo využijte komerčních subjektů.

Developerské projekty nabízejí velmi zajímavé nemovitosti a poskytují solidní podmínky prodeje.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera