Chraňte se před podvodníky s nemovitostmi!

Zloději vám nemusí ukrást jen auto nebo vykrást byt. Můžou vám odcizit i celou nemovitost. Jak se to může stát, že ze dne na den přijdete o váš dům? Podvodem na katastru nemovitostí. Je proto nezbytné svůj majetek hlídat.

O jaký podvod se jedná?

Prodej bytu

Prodej bytu

Nejen prodej bytu nebo domu může představovat nebezpečí. K podvodům někdy dochází naprosto nepozorovaně.

A to tak, že podvodníci zfalšují občanský průkaz, kupní smlouvy, plné moci, notářská osvědčení a padělají i podpisy a razítka.

Poté stačí na katastrálním úřadě požádat o změnu majitele. Úředníkům jsou předloženy velmi kvalitní padělky dokumentů a většinou se jim nepodaří je odhalit.

Dále stačí přesměrovat poštu, aby se dopis o změně nedostal do rukou skutečného majitele. Dejte si pozor, i když se jedná o prodej a nákup nemovitosti. Pokud budete kupovat dům, nahlédněte do katastru, zda se v nedávné době nedošlo k nějakým změnám.

Jak hlídat majetek?

Asi nejjednodušší způsob je pravidelná kontrola výpisu z katastru nemovitostí. Je ale potřeba kontrolu provádět opravdu pravidelně. Nejlépe alespoň jednou týdně.

Pokud vám to přijde jako moc práce nebo si nejste jistí, že nebudete zapomínat, můžete využít různých programů a aplikací.

Tyto nástroje vás na změny v katastru upozorní e-mailem nebo sms zprávou. Tato služba stojí několik stokorun za rok, některé jsou i zdarma.

Kdo je ohrožen?

Šťastný pár

Šťastný pár

Ohrožen je naprosto každý, kdo vlastní nějakou nemovitost. Dům, byt, pozemek a další.

Ale jsou přeci jen skupiny lidí, kteří jsou ohroženi více. Které to jsou?

Skupiny lidí, které se špatně orientují v nových zákonech, staří lidé nebo ti, kteří si nerozumí s moderními technologiemi.

Například při koupi domu vám nepomůžou ani realitní kanceláře, které katastr většinou nekontrolují.Odborníci doporučují, aby si každý hlídal svůj majetek, ale i majetek ostatních členů rodiny.

Například právě majetek starších rodičů nebo i jiným příbuzným. Nezapomeňte, že se nakonec může jednat i o váš majetek v podobě dědictví.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera