Když prodáváte nemovitost, tak neriskujte

Rychle prodat nemovitost není až tak jednoduché. Dejte si pozor na správnou propagaci a dostatečné množství informací. Pokud prodáváte nemovitost, dbejte na to, že si celý proces důkladně ošetříte. Možná se zdá, že výpis z katastru nebo pomoc realitní kanceláře stačí. Opak ale někdy bývá pravdou. Můžete narazit na nespolehlivého kupce a celý prodej je zničený. Vždy je nutné se dostatečně pojistit, aby vám později nezůstaly oči pro pláč.

Dobré vztahy dělají dobré obchody

Realitní obchod

Realitní obchod

Základem rychlého prodeje je vždy kvalitní propagace. Pořiďte ostré fotografie celého objektu, vypište všechny informace, které by mohli případné kupce zajímat.

Prodej a nákup nemovitosti jde pak mnohem lépe, protože se nezdržujete zbytečnými dotazy a všichni hned vědí, na čem jsou.

Mějte také v pořádku všechny doklady, kupní smlouvu a výpis z katastru. Buďte upřímní a cenu nenadsazujte realitě. Je sice jasné, že každý prodejce by nejraději prodal co nejvýhodněji. Musí brát ale v potaz skutečnou cenu nemovitosti.

Realitní kancelář je mnohdy málo

Asi dobře víte, že pokud se nevyznáte, je lepší najmout si realitní kancelář. Ušetříte čas i zbytečné vyřizování. Ale co se týče prodeje nemovitosti, neškodí si přizvat také advokáta.

Dobrou pojistkou je totiž tzv. jistina kupní smlouvy. Protože vyřízení všech formalit a převod majetkového práva trvá, může se stát, že vám kupec peníze slíbí, ale nakonec nevyplatí. Bydlení Praha je velmi poptávané, vyberte takového kupce, který je solidní a se kterým se dohodnete.

Sázka na jistotu se vyplácí

Celý proces prodeje by měl být výhodný pro obě strany. Stejně tak jako vy jste povinni uvést veškeré informace pravdivě, musí být i kupec schopen doložit, že zaplatí požadovanou částku.

Celá kupní smlouva by proto měla být sepsána se všemi požadavky pro obě strany. Konzultace s nezávislým právníkem také není od věci.
Domy na prodej Praha rychle z trhu mizí, ale vždy jde o to, jakým způsobem. Solidní jednání a jistota z obou stran je prostě a jednoduše vyplácí.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera