Čeho si máte všímat při výběru stavební parcely?

V životě člověka přichází okamžik, kdy je potřeba se rozhodnout, zda si pořídit vlastní dům. Nezřídka toto rozhodnutí přichází ruku v ruce s myšlenkou pořídit si rodinu. Lidé se hodlají usadit. Chtějí vychovávat své děti na klidném a bezpečném místě. Jenže vybudovat si bezpečné zázemí není bez starostí. První problémy se objevují už při výběru vhodného stavebního pozemku.

Kromě krásného výhledu je potřeba sledovat i podloží

Pozemky

Pozemky

Naprostým nesmyslem, kterého se dopouští mnoho lidí, je pořizovat si pozemek narychlo.

Výběr stavebního pozemku musí probíhat v klidu a s rozvahou. Klidně si vezmete na celý den volno, abyste se mohli plně soustředit na výběr.

Většina lidí vybírá místo pro svůj nový dům pocitově. To sice není špatné, ale stejně důležitý je i stav pozemku. Při výběru stavební parcely je důležité sledovat hlavně její vzhled a podloží.

Tyto informace z pravidla nebývají uvedeny v inzerátech na prodej pozemků Praha. Ale velice ovlivňují celkovou cenu výstavby. Ideální pro stavbu domu je rovný terén nebo mírný svah. Rozhodně si prohlédněte pozemek jak v denních, tak nočních hodinách.

Jak daleko je lékař?

Vybrat si z inzerátů na prodej pozemků není vůbec jednoduché. Pokud už vám nějaký stavební pozemek padl do oka, je načase se zaměřit na jeho okolí. V prvé řadě se zaměřte na stav přípojek energií.

Jejich následné dodělávání je nejen komplikované, ale zbytečně nákladné. Nový dům si většinou staví lidé, kteří chtění, nebo dokonce mají, děti.

Je proto dobré se informovat na to, zda je v okolí nemocnice. Mateřské školky či základní školy by se také neměly nacházet daleko od vašeho nového bydliště.

Klidné lokality pro spokojené dětství

Nejoblíbenější pozemky Praha jsou na kraji města. A není se čemu divit. Jsou velice dobře dostupné hromadnou dopravou. Je tam lepší kvalita vzduchu a méně hluku, ale pohodlně se odtud dostanete jak do práce, tak do škol.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera