Jak si vybrat nemovitost k pronájmu?

Pokud hledáte bydlení už nějakou dobu, víte, že to není zrovna legrace. Vybírat si podle vkusu je hezké, ale může vás překvapit cena. Vašim finančním možnostem neodpovídá žádný byt, který se vám líbí. Nebo můžete narazit i na situaci, kdy podle inzerátu vypadá bydlení skvěle, ale realita pokulhává. A to nemusí být všechno. Už jste se někdy stěhovali? Víte, že to není jednoduchá záležitost. Kromě toho vás špatný výběr budoucího bydlení může stát víc než jen čas a spousta stresu.

Prvním krokem je mít přehled

Realitní makléřka

Realitní makléřka

Neberte hned první nemovitost, na kterou narazíte a vypadá „docela“ solidně.

Zamyslete se nad tím, kde chcete bydlet, jaké jsou vaše finanční možnosti a limity. Odpovídá byt vašim přáním? V tomto ohledu se nevyplatí dělat kompromisy.

Byty k pronájmu jsou v různém stavu a co se zdá jako výhodný pronájem se vám může krutě nevyplatit, protože menší úpravy si hradíte vy sami. Tím pádem by se vám levnější nájem příliš nevyplatil.

Projděte si nabídky pronájmu a zhodnoťte, které z nich jsou relevantní a které nepřicházejí v úvahu. Uděláte si přehled nejen o nemovitostech, ale i o ceně.

Cena nemusí být definitivní

Cena nemovitosti je téměř vždy odvozena od atraktivity dané lokality, výměry a také stavu nemovitosti – v ideálním případě. Může se ale také stát, že majitel nemovitost nadhodnotí a bude po vás chtít víc peněz, než by bylo správné.

Reality Praha se v nabídce pronájmu neustále mění a nemusíte se tedy upínat pouze na jednu konkrétní nabídku. Ale vyplatí se smlouvat. Můžete s majitelem probrat vyčíslení nájemného, co je zahrnuto nebo co by případně byl ochoten opravit nebo zařídit sám majitel.

Abyste žili spokojeně

Pokud pokukujete po něčem větším, může vás zajímat pronájem domů Praha. Je to perfektní varianta, když si prozatím nejste jisti, jestli zvládnete vést vlastní dům, ale byt vám k bydlení nestačí. Vyzkoušíte si to a pak se rozhodnete, zda půjdete do svého.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera