Jak obnovit chybějící pouto, když to doma zaskřípe?

Svatební fotograf Vás zachytil na snímku šťastné a spokojené a najednou po několika letech máte pocit, že si nemáte co říct, že již to není ten pravý, kterého jste si vzala za muže? Ne ne, jedná se pouze o prvotní dojem z partnerských krizí, který ale při dlouhodobém nedorozumění může přerůst v malér. Proto se milé dámy snažte i v případě malé krize mluvit se svým partnerem. Vím, je to těžké, ale rozhodně Vám to pomůže najít opětné porozumění a obnovenou lásku.

Návodem může být například kniha Garryho Chapmana, který ve svých knihách dokáže vhodně poradit jak na to. Tento Američan se stal spisovatelem pro všechny, jež něco trápí. Dokáže na stránkách knih najít radu jak si poradit se samotou, s manželstvím či jen s problémy práci, které se odráží v soukromém životě. Ale zpět k hlavní knize, o které se zde zmiňujeme. Jmenuje se Pět jazyků lásky – naučte se hovořit jazykem lásky druhého. Kniha se jednou z pěti velmi ceněných knih a patří mezi bestsellery.

Dozvíte se tu například o tom, že slova vyslovená i slyšená jsou lékem na bolístky. I dárky berme jako předmět, kterým se prolomí bariéra. Nemusíte si myslet, že věnováním dárku se shodíte. Naopak, někdy i malá pozornost postačí k tomu, aby partner pocítil Vaši náklonost a otevřel se k řešení problémů. Někdy pomůže malý dárek přibalený do pracovní tašky, jindy potěší poukaz na kulturní, adrenalinovou akci či třeba na romantický víkend ve dvou. Třetí radou je rada pomoci. Třetí jazyk lásky v sobě skrývá pomoc, když to druhý potřebuje. Nejen v partnerském ale i jiném soužití je nutné si pomáhat. Uvidíte, že dobré skutky dělají zázraky. Někdy postačí nabídnout pomoc a otevřou se vám možnosti jak s druhými lidmi vycházet v souladu. S tímto se pojí i další z návodů na štěstí.

Pracovní stres, problémy s potomky i třeba výdaje za cenu elektřiny a plynu nás neustále nutí myslet pouze na špatné věci. Nedejte se a věnujte partnerovi i přes každodenní problémy pozornost, kterou si jistě zaslouží. I když máte pocit, že vám jde hlava kolem, pozornost v podobě nabídnuté kávy, u mužů například otevření dveří dámám je gesto, které je velice milé a ve vztahu cenné. A nakonec pátý jazyk lásky všechny dobře známe. Je jím fyzická náklonost, tělesný kontakt. Nemylme se tím, že pokud budeme vřelé a milé, budeme opětovat objetí, dotyky a mazlení nějak odsuneme problémy do pozadí. Ne, jen partnera i sebe utvrdíme v tom, že jsme stále ti, kteří se milují a kteří spolu dokáží prožít okamžiky štěstí i ty problémové. Sex či pouhé objetí je lék nad léky. Najednou bude možno společně řešit problémy života a najít tu správnou cestu na spokojené soužití a harmonický život.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera