Jak nezničit vztah? Chce to více sexu…

Každý vztah prochází mnoha fázemi, někdy se daří lépe, někdy hůř. Důležité ale je na partnerském vztahu stále pracovat, neupadnout do stereotypu, nestát se pouze rodiči.

Základním předpokladem pro udržení kvalitního a plnohodnotného vztahu je touha obou partnerů po společném životě. Bez toho je každá snaha marná a pouze jeden je na tuhle dřinu málo. A také je potřeba si toho druhého vážit a tolerovat ho jako celou osobnost s jeho klady i zápory.

V každém partnerském vztahu jsou stěžejní tři oblasti: sex, komunikace a společné aktivity. Ani jednu z nich bychom neměli zanedbávat.

Sex

Mnoho partnerů si stěžuje na stereotyp a nechuť do sexu. Proto je dobré pracovat na oživení společného sexuálního života. Jednou z cest je domluvit si s partnerem pravidelný sex, ze kterého se ani jeden z nás nebude vymlouvat. Možná to vypadá jako další stereotyp, ale určitě se časem budeme na společné noci těšit.

Další možností k oživení sexuálního života jsou noci strávené mimo domov, bez dětí a bez starostí. Naplánujte si jednou za čas společný víkend, zajistěte hlídání a nenechte si pokazit společné chvíle. Rozmazlujte partnera. Objednat můžete i romantický víkend pro dva nebo jiný společný zážitek.

A nejdůležitější je i v sexu komunikace. Mluvte s partnerem o sexu. Vyjasněte si své potřeby a touhy, aby společné chvíle byly potěšením pro oba.

Společné aktivity

Na začátku vztahu chceme s partnerem trávit co nejvíc času a jsme ochotni podnikat s ním i aktivity, které nepatří mezi naše nejoblíbenější. Postupem času nás však tahle touha opouští a každý z partnerů začne trávit volný čas se svými koníčky. Pro kvalitní vztah bychom však měli trávit čas i společnými aktivitami, do kterých později zapojíme i děti. Zkusme si naplánovat alespoň jednou za měsíc společný výlet na místo, které je zajímavé pro oba partnery. či podniknout aktivitu, která bude bavit oba.

Začněte s partnerem sdílet i jeho zájmy. Udělejte dohodu: žena půjde s partnerem jednou za čas na fotbal nebo do kina na film, který on vybere a muž potom ženu doprovodí na plavání nebo na nákupy.

A opět to nejdůležitější: mluvte o tom, co chcete, co vás baví, co očekáváte od partnera.

Komunikace

Komunikace je pro každý vztah nepostradatelná, ale bohužel na to mnoho párů zapomíná. Přijdeme domů ze zaměstnání, obstaráme domácí práce a děti, řekneme si, co bude k večeři a kdy pojedeme na nákup. Potom si zapneme televizi, počítač, napíšeme SMS kamarádce a „relaxujeme“. Zkusme někdy vypnout všechny tyhle technické vymoženosti, sednout si a zahrát si třeba karty. Určitě si za chvíli začnete povídat o spoustě věcí, které bychom si jinak nechali pro sebe. A opět pravidelnost: pokud si každý večer uvaříme společný čaj, naplánujeme společné aktivity a zrekapitulujeme si uplynulý den, určitě nedojde k odcizení a zůstaneme si tak blízcí jako na začátku vztahu.

 

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera