Jak vytvořit útulný interiér?

Nezáleží na tom, kolik vás stál váš gauč nebo kuchyňská linka. Důležité je, aby byl váš domov útulný. Je to přeci místo, kam se vracíte po celodenní dřině v práci a také místo kam si zvete přátele. Byt se dá zútulnit pomocí barev, materiálů, textilií, dekorací nebo osvětlení.

Úklid a pořádek je základ

Byt na prodej

Byt na prodej

Jestliže chcete mít útulný domov, je nezbytné udržovat pořádek.

Určitě je lepší uklízet průběžně než třeba jednou za týden dělat velký úklid. Nemusí se ovšem jednat o dokonalý úklid, který bude až sterilní.

To na útulnosti nepřidá. Jestliže na úklid nemáte čas, realitní rádce vám doporučí, že si můžete najmout paní na úklid.

Nejenže budete mít doma uklizeno, ale ušetříte ještě spoustu času, který můžete věnovat dětem nebo svým koníčkům.

Barvy a světlo ovlivňují vaší psychiku

Ať už hledáte pronájem kanceláře nebo bytu, vždy se zaměřte na denní světlo. Zásadně totiž ovlivňuje naši náladu. Na podzim a v zimě se nám ovšem denního světla příliš nedostává. Proto je dobré mít doma alespoň dostatek světla v podobě lustru a lamp.

V obýváku je potřeba mít lustr a neztratí se tam ani stojací lampa, která se hodí do nějakého tmavšího koutu. Z takového místa se rázem může stát čtecí nebo relaxační koutek. V ložnicích a dětských pokojích nezapomeňte na stolní lampičky, které přijdou vhod při čtení nebo učení.

Důležité jsou i barvy a materiály. A to nejen pro samotné bydlení, ale i pro prodej a nákup nemovitosti. Je logické, že studené barvy a materiály jako je kov nebo sklo působí studeně.

Naopak teplé barvy nebo dřevo dávají pocit tepla. Jestliže se vám líbí kov, ale nechcete, aby interiér působil příliš studeně, zkombinujte ho alespoň s teplými barvami. Pomoci můžou i barevné a hřejivě vypadající textilie.

Dekorace se neztratí

Existují i maličkosti, které dokážou oživit vás interiér. Jsou to květiny, svíčky, polštářky, dekorativní rámečky s fotografiemi, zrcadlo, vázičky nebo třeba zajímavé hodiny.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera