Jaké typy vlasů mají muži na ženách rádi?

Zajímalo vás někdy, jak moc se muži všímají vašich vlasů a jak velký vliv vaše vlasy mají na vaši celkovou vzhledovou přitažlivost? Možná vás to překvapí, možná jste si mysleli, že to budou prsa či zadek, ale muži si instinktivně všímají jako první vlasů. Jedná se čistě o evoluční záležitost. Dnes to sice není tak docela pravda, ale základní pravidlo je: Ženy mají vlasy dlouhé, muži krátké. Pohled na vlasy je první identifikace: Jedná se o muže, či o ženu?

Co je zcela nejpodstatnější: Kvalitní péče o vlasy. Ať už si vyberete jakýkoli typ účesu či zbarvení, tak zdravé vlasy jsou nejhezčí vlasy.

Podle nejnovějších studií se zdá, že muži již nepreferují blond vlasy. Dle průzkumů, 71 procent mužů uvádí, že dává přednost tmavým odstínům, především pak kaštanovému odstínu. Divoké barvy mohou být zajímavé, ale pokud zrovna hledáte partnera, radši se jim vyvarujte. Nepřirozeně barevné vlasy, jako třeba růžové či tyrkysové, muži neberou vážně. Připomínají jim časy dospívání, kdy pubertální dívky právě s extravagantními barvami experimentují a navíc takové barvy známe z kreslených postaviček a považují se tak ta výstřelek dětinskosti.

Není žádným překvapením, že podstatná většina mužů upřednostňuje dlouhé vlasy. Jak již bylo naznačeno, dlouhé vlasy jsou základním poznávacím znakem ženství. Studie tvrdí, že dlouhé vlasy značí zdraví a plodnost.  A v neposlední řadě muži mají rádi dlouhé vlasy plápolající v mírném větru či možnost si s vlasy pohrávat.

Takřka celé 20. století se ženy zaměřovaly na to mít co nejdelší vlasy. Je to však dlouhý proces a moderní technologie vám umožňují uměle prodloužené vlasy, které jsou od přírodně dlouhých vlasů k nerozeznání.

Jaká délka vlasů je až moc je sice diskutabilní, ale zdá se, že za hranicí přijatelnosti jsou až ty vlasy, které padají pod pas.

Nechtějte mít dlouhé vlasy za každou cenu. Je důležité, aby dlouhé vlasy byly opravdu zdravé, aby konečky nebyly roztřepené a především aby dlouhé vlasy měli dostatečnou hustotu. Naštěstí i řídká kštice se dá řešit zhušťováním vlasů.

Přes 70 procent mužů se v průzkumu, který uspořádala firma Garnier, nechalo slyšet, že nemají rádi natužené vlasy. Preferují vlasy hebké a přírodní a to především z toho důvodu, aby se jich mohli dotýkat.

Také se vrací obliba u asymetrických vlasů a různých copánků a pletenců. 83 procent mužů uvádí, že účesy boho -chic jsou sexy. Boho- chic je typ asymetrických copánků, které jsou situované například jako čelenka nebo je cop jen na jedné straně hlavy a na druhé straně jsou vlasy volně spuštěné.

Pokud to s nimi nebudete přehánět, tak většina mužů je pro ozdobné spony. Decentní čelenka, spona v culíku…

Z průzkumů vychází jeden velice zajímavý poznatek: Většina mužů má rádo, když si účes den ode dne budete měnit, ale zároveň se většina z nich nového účesu nakonec ani nevšimne. Všímavost nového účesu podle všeho nemá nic společného s celkovou zdatností všímavosti.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera