Koupit rodinné bydlení v Praze je váš sen?

O vlastním bydlení v Praze sní mnoho lidí. Jenže koupit si nemovitost není vůbec snadný úkol. Zvláště pokud nerozumíte právním předpisům. Většina lidí vůbec neví, jak při výběru nového bydlení postupovat nebo na co si dávat pozor. Proto jejich sen o vlastním bydlení zůstává nesplněn.

Co sledovat, když si vybíráte nové bydlení?

Místo pro život

Místo pro život

Lidé si své nové bydlení vybírají převážně pocitově. To se jim ale může nevyplatit.

U rozhodování o takto zásadní věci používejte i rozum.

Realitní makléři vám vyhledají nabídky, které jsou pro vás nejvhodnější a nejvíce odpovídají vašim požadavkům. Vždycky si na prohlídku nemovitosti, o kterou máte zájem, udělejte čas.

Prohlédněte si všechny prostory a to včetně zahrady, balkónu nebo sklepa. Je dobré si prohlédnout bytů či domů více, abyste měli možnost srovnávat. Není dobré sáhnout hned po první nabídce. Ale přílišné váhání také není v pořádku. Ideální je si projít tak čtyři nebo tři nemovitosti a z nich pak vybírat.

I okolí je důležité

Nezapomínejte si udělat procházku i v blízkém okolí vašeho nového bydlení. Zvláště sledujte, zda je dostupná hromadná doprava. Reality Praha mají zpravidla dobrou dostupnost. Ale i tak je dobré se informovat na nejbližší stanici metra nebo autobusové či tramvajové zastávky.

Také byste se měli zajímat o přítomnost lékaře nebo nemocnice. Pokud máte děti, nezapomínejte se poohlédnout, zda je v blízkosti vámi vybraného domu či bytu školka a škola. A i přítomnost obchodů s potravinami je velice důležitá. Okolí vašeho domu navštivte i v nočních hodinách.

Když si nevíte rady, nebojte se zeptat

Největším kamenem úrazu bývá kupní smlouva. Je jedno zda se jedná o byty nebo domy na prodej Praha. Mnoho lidí vůbec netuší, co by měla obsahovat. To může být ale velký problém.

Když není kupní smlouva napsaná správně, může být dokonce neplatná. Může se vám proto velice jednoduše stát, že své peníze dáte do rukou podvodníkovi.

Pokud kupní smlouvě nerozumíte, požádejte o radu advokáta. Nebo si zvolte prověřenou realitní kancelář. Ta má k dispozici své vlastní advokáty, kteří vám kupní smlouvu sestaví.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera