Zkontrolujte si informace v inzerátu o prodeji nemovitosti

Vybírat si nový byt na internetu je určitě velice pohodlné. Ale nese to sebou i rizika. Častokrát se stává, že v inzerátech na prodej nemovitostí nejsou úplné nebo faktické informace. Navíc i fotografie nemusí vždy odpovídat realitě.

Trvejte na osobní prohlídce

Young couple sigining renting contract

Inzerátů na nové byty v Praze je plný internet. Mnohdy je k nim dáno nespočet krásných fotografií, ale v realitě to tak růžové být nemusí.

Je důležité, abyste si svůj nový domov vybírali nejen podle profesionálně nafocených snímků, ale viděli jej na vlastní oči.

Na prohlídku vašeho nového bydlení se dobře připravte. Klidně si sebou vezměte i zaměřovací pásmo a zkontrolujte si rozměry bytu.

Udělejte si dostatek času a procházejte si jeden pokoj za druhým. Pokud máte zájem o byt, který by měl mít i půdu či sklep, podívejte se i do těchto místností.

Ptejte se, ptejte se, ptejte se

Ne vždy se všechno, co by vás zajímalo, se dozvíte z inzerátů. Přitom jsou některé informace při výběru bydlení Praha velice důležité. Proto se nebojte zeptat na všechno, co vás zajímá.

Zvláště důležité informace jsou, zda je v okolí bytu nějaký lékař nebo zdravotní středisko. Zajímat byste se také měli o to, jak daleko jsou od vámi vybraného bydlení zastávky autobusů či tramvají nebo jestli je byt blízko metra.

Pokud plánujete rodinu, nezapomeňte se informovat, jestli je v někde v okolí školka či škola. Klidně se můžete zeptat i na to, jak daleko od vašeho budoucího domova je nejbližší dětské hřiště. Váš realitní makléř, by vám měl zodpovědět veškeré vaše otázky.

Nezůstávejte v tom sami

Je snadné někomu lhát, když víte, že tomu dotyčný nerozumí. Domy na prodej Praha jsou toho jasným důkazem. Proto byste neměli spoléhat jen na informace uvedené v inzerátech, ale vidět dům i jeho zahradu na vlastní oči.

Klidně si sebou můžete vzít někoho, kdo stavbám více rozumí. Pokud se jedná o dům před rekonstrukcí, je vhodné požádat nějakého statika, aby zkontroloval, jak stabilní dům je.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera