Rekonstrukci panelákové koupelny si dobře promyslete

Nejvýhodněji se dá pořídit byt v panelovém domě před rekonstrukcí. Ale rekonstrukce takového bytu není vůbec jednoduchá. Zvláště pak rekonstrukce koupelny je opravdový oříšek. Není totiž vůbec jednoduché vyměnit umakartové jádro. Proto je dobré si celou rekonstrukci dobře promyslet, než se do ní bezhlavě pustit. Ušetříte si tak mnoho starostí i peněz.

Dobře si rozmyslete, jak bude vaše koupelna vypadat

Místo pro život

Místo pro život

Kdo žil v panelákovém bytě, mi dá jistě za pravdu, že umakartové koupeny nevypadají zrovna pěkně. Někteří lidé v nich mají nepříjemný pocit nesoukromí.

To samé platí o oddělené toaletě. Mnoho lidí se proto rozhodně po jejich rekonstrukci, ale s tím se pojí nejedna potíž.

Panelákové byty Praha jsou ve větší míře už zrekonstruované, ale samozřejmě můžete narazit na byt, který na rekonstrukci teprve čeká.

V takovém případě si dobře promyslete, zda chcete kompletně změnit vzhled a rozestavění koupelny nebo jen vyměnit umakart za zeď. Kdybyste totiž chtěli změnit celkový vzhled koupelny, je potřeba stavební povolení a posudek statika.

Myslete na sousedy!

Ač se to může zdát druhořadé, je potřeba si uvědomit, že v panelákovém domě žijí i jiní lidé. Bohužel pravdou zůstává, že v panelákovém domě se přílišného klidu nedočkáte.

Mnoho lidí vám potvrdí, že můžete slyšet pláč dítěte, které žije i dvě patra pod vámi. Je slyšet i každé spláchnutí či puštění kohoutku.

Je tedy potřeba své sousedy včas upozornit na to, že hodláte svůj byt rekonstruovat, aby měli dostatek času se podle toho zařídit. Nové byty v Praze mají tu výhodu, že bývají mnohem lépe odzvučené, takže sousedy tolik neruší.

Když bydlíte v pronájmu, zkuste se domluvit s pronajímatelem

Pronájem bytů Praha je stále nejčastěji využívaný způsob bydlení. Je to výhodné pro obě strany. Pronajímatel nepřichází o svůj majetek a podnájemník má svůj domov.

Rekonstrukce v pronajatém bytě není vůbec snadná, ale není nemožná. Nejlepší bude, když se s pronajímatelem pokusíte dohodnout na spoluúčasti, nebo mu zkuste nabídnout, že rekonstrukci bude financovat a on vám za to sníží na určitou dobu nájemné.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera