Letní osvěžení? Jedině míchané alko i nealko koktejly

Přichází sezóna posezení v zahradních restauracích, zahradních party. V letním teplém počasí všichni oceníme možnost osvěžit se nějakým lahodným koktejlem. Ale ne vždy si můžeme dát koktejl alkoholický. V těhotenství, když musíme řídit, nebo když pořádáme party pro děti, které ještě alkohol nesmějí, si toto musíme odpustit. Ale to neznamená, že si nemůžeme pochutnat na vynikajících, osvěžujících koktejlech. Máme na mysli nealkoholické koktejly, které budou báječně chutnat i bez kapky alkoholu.

Koktejly většinou osvěží lépe než sladké limonády a jsou také chuťově zajímavější. Koktejly můžeme připravovat mnoha způsoby (mixované ručním mixerem, míchané v míchacích sklenicích) a z mnoha surovin. Velmi dobré jsou nápoje, při jejichž přípravě použijeme sezónní ovoce, můžeme z něho připravit mléčné koktejly i jiné míchané nápoje. Ovocné koktejly jsou všeobecně velmi oblíbené hlavně mezi dětmi. Vynikající jsou i koktejly k jejichž přípravě použijeme bylinky. A pokud budou vypěstované na naší zahradě, jistě to ocení všichni naši hosté. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na koktejly, které jsou obdobou alkoholických nápojů a jsou jejich výbornou náhražkou zejména pro lidi, kteří nejsou abstinenty, ale nechtějí alkohol momentálně požívat.

Pro inspiraci jak nealko koktejl připravit nemusíme chodit daleko. Recepty jsou na internetových stránkách věnující se výrobě, úpravě různých nápojů, ale bezvadným tipem je i návštěva akce, kde se s koktejly setkáte naživo. Mistři barmani na kulturních akcích předvádějí své umění a své výrobky Vám rádi dají ochutnat. Můžete zde vidět míchání koktejlů z ingrediencí, které zdánlivě k sobě vůbec nejdou, ale při použití vznikne naprosto úžasné pití. Barman Vás zde zasvětí do svého umění a vy tak můžete obdobný koktejl umíchat na své párty. Exkluzivní koktejly se podávají i na show, párty na festivalu, nebo třeba jako nápoje na modelingových akcích. I zde se můžete náležitě inspirovat. Kulturní akce mají jistou tématiku a ta se odráží i v nabízených dobrotách a nápojích. Připravte i vy doma letní párty v určitém duchu. Stylizujte výzdobu stolu, interiér bytu a namíchejte delikátní drinky pro potěšení hostů. Zde je něco málo pro inspiraci:

Ovocný koktejl

Suroviny: 1/3 konzervy Salko, 1 kelímek tvarohu, 100 g jahoda, 1 hruška, 100 mléka, 1 broskev, 1 banán
Příprava: Jahody, broskve, banány, hrušku očistíme, omyjeme a nakrájíme na kousky vhodné do mixeru. Ovoce vsypeme do mixeru, přidáme tvaroh a společně rozmixujeme. Během mixování koktejl rozředíme mlékem a ochutíme mlékem Salkem. Ovocný koktejl vychladíme a podáváme s ledem.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera