Plánujete stavbu rodinného domu?

Chcete bydlet ve vlastním domě? A už máte koupený pozemek? Je to první velké rozhodnutí, které budete muset podstoupit. Výběr pozemků je limitován jak lokalitou, tak i výměrou. Jsou oblasti, kde už volný pozemek najdete jen stěží. Spoustu z nich koupily developerské společnosti, které z nich vytváří stavební pozemky, které pak prodává. Pozemek ovlivňuje výměru domu a víceméně i jeho dispozici. Při výběru vás bude zajímat především cena, ale nezapomeňte i na další faktory, které byste měli zvážit.

Jak si vybrat správný pozemek?

Pozemky

Pozemky

Prodej pozemků je stálý trh, který se moc nemění. P

ůda je luxusní komodita, která stále vzácnější a vzácnější. Můžeme se dočkat toho, že časem už pozemků moc nebude.

Pozemky v atraktivních lokalitách jsou dražší, a co se týče hlavního města, jde o ty nejdražší. V příměstských částech ale můžete najít zajímavé pozemky s příjemným okolím, které by vás mohly zajímat.

Důležité je ale vědět, jaký pozemek vlastně chcete. Velikost, cena, lokalita jsou tři nejdůležitější. Lokalitu berte z hlediska denního života a potřeb, stejně jako práce. Čeho jste ochotni se vzdát.

Důvěřuj, ale prověřuj

Výběr pozemku je jedna věc. Jeho právní náležitosti pak druhá. Pozemky Praha jsou často skupovány developerskými společnostmi, které nevyužité pozemky přebudovávají na stavební. Ty pak prodávají koncovému zákazníkovi.

Měli byste si ověřit pravé vlastnictví pozemků. Pomůže vám katastrální úřad. Majitel pozemku by vám měl poskytnout svou kupní smlouvu, potvrzení o převodu nemovitosti nebo i vlastnické právo.

Takhle velké investici by měl předcházet důkladný průzkum a měli byste přesně vědět, komu platíte a za co. Měli byste si ověřit také to, zda se na pozemku opravdu dá stavět.

Jednodušší cesta?

Pokud vás zajímá rovnou nemovitost, nechcete stavět ani cokoliv řešit, můžete si pořídit už hotový dům.

Domy na prodej Praha najdete jak v centru města, tak v příměstských částech. Mezi nabízenými nemovitostmi najdete můžete najít i bydlení vašich snů. Bez dřiny rovnou do hotového.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera