Zasklení balkonu – už jej máte?

Pokud bydlíte v panelovém či bytovém domě, určitě stále přemýšlíte, jak si život co nejvíce zpříjemnit a jak získat tolik potřebný prostor. Pokud je váš byt vybaven i balkonem, stačí ho nechat zasklít a ihned získáte celou řadu výhod. Zasklení balkonu má mnoho pozitiv. Tím asi největším je při současných platbách za elektřinu i plyn minimalizace tepelných ztrát. Skleněné výplně působí jako ochrana před únikem tepla z bytu i jako mini solární systém, který zvýší teplotu v místnosti přilehlé k balkonu. Při srovnání cen elektřiny nebo plynu před instalací a po zjistíte, že ušetříte až 1/3 nákladů za energie. Použití skleněné bariéry poskytne také účinnou ochranu proti hluku, což oceníte zejména, když bydlíte v blízkosti silnice, rušné ulice apod. Sklo váš byt samozřejmě ochrání i od nečistot a prachu a v nižších podlažích plní zasklený balkon navíc i funkci bezpečnostní.

Udělejte si pohodlí na balkoně

Mezi velké výhody zasklených lodžií patří i to, že zvětší obytný a úložný prostor bytu. Zasklený balkon je možné používat i jako zimní zahradu či si užít pohodlí na balkoně i v nepříznivých obdobích. Mnoho lidí pak využije nově získaný prostor pro každodenní posezení. Na nábytek nebude pršet, ubrusy ze stolu i sedáky z křesílek není potřeba uklízet. Prostor balkonu je vždy připravený k celoročnímu využívání. Investujte do zasklení balkonu a zvýšíte cenu nemovitosti i si dopřejete tolik zasloužený odpočinek v soukromí. Hospodyně určitě užijí i možnost celoročního sušení prádla nebo uskladnění věcí, které nepotřebujete každý den, ale není pro ně doma místo.

Typy zasklení

Zasklení balkonu může být buď rámové, nebo bezrámové. Bezrámové zasklení se používá hlavně tam, kde by rámy narušily architektonický ráz budovy – zejména tedy u starších budov. Většinou se jedná o posuvné otáčecí systémy, které jsou velmi snadné jak na manipulaci, tak na údržbu. Rámové systémy dovolují díky použití hliníkových rámů instalaci dvojitých skel, které zvýší hlukovou izolaci a jsou odolnější i proti větru.

Mezi nejoblíbenější metody bezrámového zasklívání patří systém Optimi. Jedná se o finský systém, který využívá bezpečnostní tvrzené sklo, které je po obvodu vloženo do hliníkového rámu. Tento systém je vhodný pro lodžie všech tvarů, které mají stropní prvek, ale nehodí se pro předsunuté balkony. Před sepsáním smlouvy o zasklení balkonu je třeba se sejít s technikem, který posoudí nosný prvek a představí Vám všechny výhody i případné nedostatky právě u tohoto výrobku vůči vašemu prostoru. Pro tuto stavební úpravu je nutný souhlas i stavebního úřadu a majitele objektu. Práce samotné pak jsou časově naplánovány a vykonány ve velmi krátkém čase. Na systém Optimi získáte od firmy záruku po dobu 5 let, což jistě oceníte. Použití skleněné výplně v klasickém rozměru (výšce 145cm) se cena za jeden metr zasklení pohybuje okolo třech tisíc korun. Samozřejmě že cena závislá na dalších pracích, které bude třeba dodělat a tak je tato částka orientační.

Pokud se rozhodnete pro rámové zasklení, můžete zvolit například systém GS Eurotherm. Kde lze vybrat z různých typů skel (bezpečnostní, zrcadlová, kouřová). Tato jsou zasazena do gumového těsnění v kvalitních hliníkových rámech. Skleněné plochy v rámech jsou daleko bezpečnější i komfortnější. Montáž se provádí z bytu a u balkonu o délce 5,8 m zaplatíte cca 17.190,-Kč. Výhodou je nabídka i pozáruční servis za 50% běžné ceny.

Firmy nabízejí i novinku – skla Pilkington Activ. Balkon bude zasklen sklem s dvojitou aktivní vrstvou, která využívá denní světlo k rozkladu organických nečistot a déšť ke smytí špíny. Samočisticí schopnost ale závisí na míře zašpinění, ale jistě oceníte samočistící schopnosti, kdy nutnost mýt skleněné plochy balkonu je minimální. Zasklení balkonu vám poskytne možnost, jak svůj byt rozšířit a vytvořit si prostor, který budete moci plnohodnotně využívat.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera