Při výběru nájemníka buďte opatrní

Máte nemovitost, která vám leží ladem, a přitom byste si potřebovali přivydělat nějakou tu korunu. Můžete ji pronajímat. Pronájem je stále vyhledávaný, pořád se přece objevují lidé, kteří hledají bydlení. Záleží ale na tom, jak dobře se vy dokážete o nemovitost postarat a „prodat ji“ nájemníkům a zároveň získat solidního nájemníka. Chce to oboustrannou výhru. Najít nájemníka, který bude včas platit nájem a nezničí vámi pronajatý byt, chce někdy opravdu šťastnou ruku. Jen přes inzerát to ale nezjistíte.

Jak vytvořit dobrý inzerát?

Byt

Byt

Jestliže se k pronájmu rozhodnete, zvažte všechna pro a proti. Dokážete být němu správcem?

O nemovitost byste se měli starat i v případě, že ji někomu pronajmete. Nájemník se na vás bude obracet s problémy a poruchami.

Kromě toho je také nutné zvážit, jestli je vaše nemovitost možná k pronájmu. Možná bude stačit jen úklid a nová malba. Možná bude zapotřebí větší úprava.

Atraktivně nabízené byty k pronájmu mizí z nabídky rychleji. Uvažujte tímto směrem. Dobře napsaný inzerát a kvalitní fotky interiéru vám mohou pomoci pronajmout byt velmi rychle.

Výběr nájemníka je těžký

Na vámi vytvořený inzerát se může ozvat i stovka zájemců. Někdy i více. Komunikace a výběr je pak velmi zdlouhavý. Neměli byste riskovat a pronajmout byt někomu, koho jste předtím neviděli. I první osobní kontakt vám toho o budoucím nájemníkovi dost prozradí.

Realitní makléři vám v tomto ohledu mohou být velmi užiteční. Domluví a obstarají prohlídky. Vyberou potenciálně nejlepší uchazeče a z nich si již sami vyberete. Vyptejte se na detaily.

Opatrnosti není nikdy dost

Mezi zájemci vybírejte pečlivě. Vy jste ten, kdo si může vybírat. Můžete si i nechat doložit, zda pracují a jsou schopni platit nájem.

Můžete také požadovat nejprve pronájem na dobu určitou a teprve pokud se osvědčí na dobu neurčitou. A neměli byste si vybrat prvního, kdo vám přijde pod ruku. Pronájem bytů Praha je velmi žádaný a věřte, že o zájemce nouze nebude.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera