Vánoční úklid jako strašák? Jde to i v klidu a bez stresu

Vánoce se blíží. Každá žena to chce mít doma skvěle uklizené a voňavé. I když máte jistě práce až nad hlavu. Jak i přesto zvládnout vánoční úklid bez stresu a v klidu? Poradíme vám několik triků, které vám pomohou.

Dodělejte i odkládané věci

Údržba domečku

Údržba domečku

Ideální je začít vánoční úklid tím, že doděláte všechno, co už dlouho odkládáte. Můžete třeba pověsit konzole na záclony, dotáhnout všechny úchyty nebo namontovat police. Jestli váš manžel nemá čas nebo není zrovna domácí kutil, nemusíte ztrácet hlavu.

Existuje hodinový manžel, tak zkuste využít služeb takového profesionála. Zvládne všechny domácí práce. Často si s nimi poradí během jednoho dne. Nebudete muset už na nic čekat. A radost bude mít určitě i váš muž, který ušetřený čas může využít mnohem lépe.

Když uklízí celá rodina

Každá z nás uklízí během celého roku. Jestli tedy nemáte čas, nakupte nejdříve kvalitní prostředky. Před vánoci pak zapojte do úklidu celou rodinu.

Umyjte koupelnu a toaletu, utřete prach, vyluxujte a vytřete. Celý byt se bude při slavnostní večeři lesknout.

Jestli seženete víc pomocníků, můžete se dát i do mytí oken a dveří. Když chcete uklízet efektivně, začněte v místnosti, kterou používáte nejméně. Většinou se jedná o ložnici. Pokud jste nejvíce v kuchyni, úklid by měl končit tam.

Základem úspěchu je dokonalý plán

Úklid

Úklid

Když to chcete to mít doma jako ze škatulky, nezapomeňte na místnosti, které nejsou součástí běžného úklidu. Jde například o sklep a půdu. Ale v tomhle případě si vyčleňte na úklid několik týdnů. Dejte si jednoduchý závazek – každý týden jedna místnost.

Vrhněte se na skříně a vyházejte všechno nenošené oblečení a odneste ho do Armády spásy. Proberte knihovny a vyrazte s knihami do antikvariátu. Získáte tak i další peníze na vánoční dárky.

A ta nejdůležitější zásada na konec – nikdy nepracujte sama. Sama jste nepořádek neudělala, proč ho tedy sama likvidovat. Zapojte děti i manžela a dobře je motivujte. Když uvidí, že jste spokojená a doma to vypadá najednou mnohem lépe, možná je ani nebudete muset do vánočního úklidu tolik nutit.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera