Buďte předvídaví a pořiďte si bezpečnostní schránku

Většinu katastrof řešíme až ve chvíli, kdy nastanou. Nemá přece cenu zbytečně se bát nebo řešit něco, se nejspíš ani nestane… Kolikrát jste si to sami řekli nebo slyšeli od svých známých. Všichni ale víme, že náhody a nehody nechodí po horách, ale po lidech. A pak nastanou přesně ty situace, kdy člověka napadne, že kdyby byl aspoň trochu předvídavý, nemuselo to takhle dopadnout. Řešení je spousta. Jedním z těch jednodušších je bezpečnostní schránka.

Jistota pro každý případ

Každý pojišťovací agent vám řekne, že byste si měli udělat pojištění. A to v případě jak svém vlastním, tak nemovitosti a domácnosti. Může přijít náhlá povodeň, prasknou trubky, do domu vám uhodí blesk… A kdo vám nahradí ušlou škodu? Sice se nevyhnete papírování, ale máte jistotu, že se k vám alespoň peníze vrátí.

Další pojistkou je bezpečnostní schránka. Její pořízení vás nejspíš vůbec nenapadne, přitom se stává běžnou součástí podnikání i rodinných bezpečnostních systémů. Její nejlepší vlastností je to, že je mimo váš domov. Ať se tam stane cokoliv, to nejcennější nebo nejdůležitější bude v naprostém bezpečí.

50dfbdef15

Na co dávat pozor?

Pokud se na problém podíváme očima laika, je jasné, že je nejdůležitější správně vybrat schránku. Na trhu najdete jak bankovní, tak nebankovní společnosti, jejichž služby se liší. Jejich porovnáním, názory dalších klientů nebo zkušenosti známých, by vám měly pomoci ke správnému rozhodnutí. Pronájem bezpečnostních schránek je služba. Ať svěříte své cennosti komukoliv, měl by nabízet to nejlepší.

Dalším úkolem je pak vybrat, co vlastně do schránky uložit. Nebankovní bezpečnostní schránka je vhodná pro všechny doklady, smlouvy a jinak důležité dokumenty. Máte-li vzácné rodinné vzpomínky, fotografie, šperky či jiné cennosti, určitě je tam dejte také. To samé platí pro datové disky, obrazy apod. Citová hodnota je vyšší než ta finanční, nedá se nahradit. Proto buďte předvídaví a raději udělejte maximum pro ochranu své domácnosti.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera