Na jakém pozemku můžete postavit dům?

Prodej pozemků je vcelku stabilní část trhu, která se v poslední době moc nemění. Půda je ale vzácná a jednoho dne se dočkáme toho, že žádná nebude k mání. Pokud v současné chvíli hledáte vhodný pozemek pro stavbu svého domu, dejte pozor, aby se na něm vůbec dalo stavět. Ne každá parcela je k tomu totiž určena. Kdo vám dobře poradí, je realitní makléř.

Jaké pozemky jsou k dispozici?

Pozemky

Pozemky

Jen velmi zřídka se vám podaří najít soukromého prodejce stavebního pozemku. Pokud už někdo půdu vlastní, těžko se jí vzdává.

Prodej pozemků proto většinou funguje na úrovni developerských projektů, kdy firma koupí rozsáhlé pozemky a udělá z nich stavební parcely.

Dobré je, že si i přes internet můžete lokalitu prohlédnout a zjistíte základní informace. Jako inspirace vám mohou sloužit úspěšně dokončené projekty. Reference jsou důležité, nenechte se nachytat na skvěle vypadající projekt, který nemá ošetřené financování.

Lokalita určuje nejen cenu

Čím atraktivnější lokalita, tím je logicky vyšší i cena pozemků k prodeji. Prodej pozemků Praha je v tomto ohledu asi nejdražší. Na druhou stranu ale zase nabízí možnosti, které jinde najdete jen těžko. Zvlášť pokud je váš pracovní i sociální život s hlavním městem spojen.

Pak na vybranou nejspíš nemáte. Ale neklesejte na mysli. V příměstských částech již běží několik projektů, z kterých si můžete vybrat tu nejlepší parcelu po všech stránkách. Lokalita je ale důležitá i po technické stránce. Technická infrastruktura je stěžejní.

Jako ryba ve vodě

Máte pocit, že netušíte, do čeho se pouštíte? Koupě pozemku a stavba domu přece jen není pro každého. Realitní makléři vám mohou být velmi užiteční. Za prvé proto, že mají dostatečně zmapovaný trh s nemovitostmi, takže vám pomohou s výběrem a zajistí také hladký průběh celé akce.

Ví, na co se ptát a co zjistit, než podepíšete smlouvu. A pokud se té týče, raději ji nechte zkontrolovat právním poradcem. Jistotu tvoří především správné rozhodování a dostatek informací.

Může se Vám líbit ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera